הניגודים של דרור

כמה מחשבות בנוגע לאירועים האחרונים בנוגע לדרור. אם מישהו מנסה לעקוב אחרי ההיגיון של המכתב הפתוח של דרור לסיינטולוגים, ומניח שהמכתב נכתב (כפי שהם טוענים) “לטובת” סיינטולוגיה, הוא אמור להיתקל מייד בכמה ניגודים מאוד מאתגרים מחשבתית: 1. דני למברגר התחבר ל-Squirrel שהופיע בשנתיים האחרונות בערוצי טלוויזיה שמתקיפים את סיינטולוגיה כבר עשרות שנים. זה אותו Squirrel שהתחבר לאורסולה קברטה, אויבת מס’ 1 של סיינטולוגיה בגרמניה מאז 95. 2. דני ותמי מככבים במאמר אנטתה מטורף לגמרי על סיינטולוגיה ול.ר.ה בעיתון מעריב ומצוטטים כשהם נותנים הצהרות אנטי-סיינטולוגיות חד-משמעיות. 3. עכשיו גם המרכז לנפגעי כתות מפרסם את המכתב של דרור בעמוד הבית שלו!
אז בואו ננסה להבין את ההיגיון בכל זה: דני משתף פעולה עם האויבים הגאועים ביותר של סיינטולוגיה, אבל זה “לטובת סיינטולוגיה”??? כלומר לפי אותו ההיגיון, יהודי שרוצה לקבל עזרה אמיתית צריך לפנות לפעיל אנטישמי או נאו-נאצי. הוא לא צריך לנסות לפתור את הבעיות שלו בתוך הקבוצה אלא תריך לצאת ממנה, לפנות לאויבים שלה ומשם לקבל את ה”עזרה” וה”תמיכה” הנחוצים.

למה זה נראה לי לא לגמרי הגיוני? ולמה אני מרגיש שיתכן ויש לחברי דרור בעיית IQ קלה??

אבל אם כבר מסתכלים על זה, אלה שיכולים לחשוב בהיגיון כבר החליטו בנוגע לכל העניין ופעלו על סמך ההחלטה שלהם. זה ממש פשוט לעשות אובנוסיס.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.