תגובה למכתבו של דון

כן חברים, אנחנו שוב נפגשים.


הפעם לדון בעניינו של סנאי נוסף – מר דון שאול. סוף סוף, אחרי ששיקר לכולם על כך שהוא רוצה “לטפל בעצמו” (בזמן שהוא היה בתקשורת יום-יומית עם סנאי נוסף שהוכרז אדם מדכא כבר לפני כמעט שנה), דון החליט לגאול אותנו מייסוריו ו”הכריז” שהוא יצא מספק! קיבלתי הרבה תקשורות מקוראי היקרים, ובמיוחד כמה נתונים מאוד מעניינים ממקור אחד שיצא לו להכיר את דון במהלך הקריירה שלו, והעדיף להישאר אנונימי. נראה שבשנה האחרונה דון נתפס משקר לחברי צוות ואנשים מהציבור כל-כך הרבה פעמים (והודה בכך לאחר שנתפס – בלי להרגיש רע כהוא זה בנוגע לכך) שזה כבר ממש לא היה מצחיק.

אבל למה להקדים את המאוחר? בבקשה המכתב ממר אנונימוס, עם עריכה מינימלית שלי (בהסכמתו). קריאה מהנה!

רקע:

לפני שאכנס לפרטים ספציפיים ממכתבו של דון, ואראה שהם כוזבים לחלוטין, בואו נעיף מבט בתקופה הכאובה של השנה האחרונה שבה דון טוען שהוא יישם את הטכנולוגיה של ל.ר.ה בנוגע למצב פעולה ספק לחייו… אני חושב שזה רק הוגן לתת את חופש הביטוי לכמה מאלה שהיו סביב דון ומכירים אותו טוב מאוד כדי שיוכלו לתקשר את האמיתות/עובדות שלהם.

דון כותב במכתבו, “זכרו: התופעה הסופית של קורס התרים המקצועיים, וכן התופעה הסופית של שלב 0 על הגשר היא היכולת לתקשר בחופשיות על כל נושא ויהיה מביך ככל שיהיה, בכל אחת מהזרימות. זו אמורה להיות המעלה שלנו כסיינטולוגים!”

אז הבה נבחן את יכולתו של דון לתקשר בחופשיות על כל נושא ויהיה מביך ככל שיהיה“!

בעוד הוא בתקשורת יוםיומית עם סנאי שהוכרז כאדם מדכא כמעט שנה לפני כן, כפי שהוא הודה בעצמו לפני כמה חודשים, דון

שיקר לחבר צוות בנוגע לכך כאשר הלה שאל אותו שאלה ישירה על הנושא, באותו השבוע בו הוא נפגש עם אותו סנאי שהוכרז כאדם מדכא וסייר איתו ברחבי הארץ, וכאשר עימתו אותו עם ראיות חד משמעיות לכך שהוא משקר הוא הודה בכך שהוא שיקר (וממה שאני מבין, הסיבה היחידה שזה קרה הייתה שאדם אחר דיווח על זה, אחרת דון היה ממשיך עם קריירת המשחק הסוערת שלו לנצח),

שיקר לחברי צוות ולפאבליק על כך שהוא עכשיו מטופלורוצה לפצות על הנזק שגרם,

הגיע לארגון (לפי מה ששמעתי לא וידאתי את זה במאה אחוזים) והציע את עזרתובלשקם סיינטולוגים. וזאת במקביל לכך שהוא ניסה לשכנע פרקלירים שלו לקרוא אתרי אינטרנט של סנאים, וכשהם החליטו בעקבות כך להחליף אותו כאודיטור ולדווח עליו, קרא להם מלשניםוהחזיק את הפולדרים שלהם כבני ערובה תוך כדי קטיעת התקשורת איתם לחלוטין פעולה לא נחמדה, איך שלא תסתכלו על זה.

אבל העיקר שבמכתב שלו הוא טוען שהוא החליט “לבסוף” לעזוב, כאילו זה משהו שקרה רק עכשיו! (תקראו הלאה ותחליטו בעצמכם מהי האמת מאחורי כל השקרים. המדיניות הרלוונטית לכל זה לפי דעתי היא מכתב מדיניות נטישות“).

תיקון כזבים במכתבו של דון

לאחר בדיקה מעמיקה, הסתבר לי שהדבר היחיד המדוייק במכתבו של דון הוא התאריך. איך לנסח את זה בעדינות? דון משקר (דעה שלי, אבל ראו למטה את הנתונים תשפטו בעצמכם). אז בואו נתחיל!

בתחילת המכתב שלו דון מציין את ההכשרה שלו. מרשים. אחרי שקוראים את החלק הזה בטוחים שדון הוא המודל של ידעאיך של אדמין! “קורסי מנהלי ארגונים“… (אפשר לחשוב שהוא עשה את כל הכרכים הירוקים, או לפחות את כרך 0!) קורס מעריך נתונים… אכן מרשים.

ועכשיו לקצת אור האמת: לפי הבדיקה שלי בארגון מלמו, לא רק שדון מעולם לא עשה קורס של אף כרך מהכרכים הירוקים, הוא אפילו לא עשה את קורס כרך 0 (שנקרא הכובע הבסיסי של חבר צוות). רמת ההכשרה של אדמין שדון עבר היא קורס מהו ארגון” – הקורס הבסיסי ביותר שכל חבר צוות חייב לעבור. בנוסף לכך, לא רק שדון מעולם לא סיים את קורס מעריך הנתונים, הוא מחק בעט את התרגילים המעשיים של הקורס מדף המעקב והחליט שסיים אותו על דעת עצמו.

דון טוען שהוא הבחין בחוסר יישום של הטכנולוגיה ובפעולות שהן off policy”, אבל כשדיווח עליהן הוא נשלח לתיקונים“.

האמת המשחררת: דון נשלח לתיקונים בגלל שהוא לא עשה את עבודתו ולא תיקן את הארגון ומוצריו, אלא במקום זאת השאיר את כל העבודה לבכירים או לחברי ארגון ימי בעלי הכשרה טכנית! וחוץ מזה פעולות שהן off policy?? כל 108 חברי הצוות של מלמו השלימו את המיניכובע שלהם תוך חודשים ספורים מהפתיחה של הארגון כתוצאה מהדחיפה של אנשי צוות דיב‘ 1!

דון טוען שהוא עשה blow מהצוות (כן, הוא מודה בזה) כשהגיע היום האחרון בחוזה שלו והוא ראה שעדיין אין לו שום אפשרות להיכנס לסשן.

האמת אשר תוציא אתכם לחופשי: לדון נאמר כי ישנו אודיטור שמחכה לו בארגון המתקדם בדנמרק (מרחק של פחות משעה נסיעה) והבטיח שהוא ייסע אליו, ובמקום זאת נעלם ועשה blow ביום למחרת…

דון מדבר על פרקליר שקיבל 11 אינטנסיבים של Sec‪-‬Check ש”ניצל” רק לאחר שהוא (דון) לקח עליו אחריות.

האמת שבאורה כל השקרים קמלים: זו דוגמה מצויינת של המיינד הקרימינלי. ספציפית במקרה הזה אני יודע ממישהו שהיה שם ומכיר את הסייקל לאורכו ולרוחבו שדון עצמו היה ה-C/S על הסייקל ושהסייקל נפתר מייד לאחר שדון עזב וכבר לא היה שם כ-C/S עליו! בזמן שהוא היה ה-C/S על הפעולה הזו, דון נשלח לתיקונים כמה וכמה פעמים וקיבל הוראות חוזרות ונשנות לטפל בסייקל כך שיסתיים, ולא עשה זאת. הפרקליר המדובר בסדר גמור היום, דרך אגב.

דון מדבר על פרקלירית שקיבלה את השלבים שלה בפלאג בדקות. מצטער דון, לא קיימת פרקלירית כזו לפי הנתונים שלי. אתה יכול להיות יותר ספציפי…?

דון מדבר על קלירים שנסעו לתהליך ודאות של הקליר שמחים ובריאיםוחזרו מבואסים.

האמת: אותם קלירים שמחיםשדון מדבר עליהם הם הוא עצמו (שנסע לקבל CCRD ולא יצא קליר והתעצבן מאוד) ושני פרקלירים אחרים שהוא, בתור ה-C/S שלהם, עשה להם הערכה שהם קליר כשזה לא היה המקרה. וזה לא נגמר בכך: לדון לא הייתה שום הכשרה של CCRD משום סוג שהוא לגבות את היכולת המדהימה הזאת לחושקלירים לפני שעשו את ה-CCRD.

דון מקונן על העובדה שבמלמו היו שני אודיטורים בהכשרהושהאודיטור היחידשנשלח לפלאג להכשרה נאלץ לחזור לשם מאוחר יותר להכשרה מחדש. עכשיו זו ממש סוגיה מעניינת ששווה להתעמק בה,כי האמת היא שמתוך ארבעת חברי הצוות שהיו על הכשרה להיות אודיטורים (שגויסו לצוות של מאלמו בלי עזרתו של דון) ושני הפאבליק שעשו את ההתמחות שלהם שם, כל אחד מששת האודיטורים המתלמדים האלה עשה blow מההכשרה שלו!!! השאלה המתבקשת: מי הריץ את ההתמחות? ניחשתם נכון! דון הסנאי שאול! וכן – בלי הכשרת מפקח. ונתון להשוואה: כל שאר המתמחים שעשו את ההתמחות שלהם במקום אחר (פלאג) סיימו באופן חלק וטוב!

ומה בנוגע לאודיטור שקיבל הכשרה של רמה חמש בוגר בפלאג ונשלח חזרה להכשרה מחדש? עוד שקר! אותו אודיטור נשלח שוב לפלאג לא בשביל הכשרה מחדש, אלא כדי לעשות הכשרה של מפקח מקרים… לפי המקורות שלי (ויש כמה), כשדון היה בדיביזיית הסמכות במאלמו הדיביזיה כמעט ונעלמה לחלוטין מבחינת כח אדם, אז הניסיון שלו להציג את עצמו כמי שביסס את הדיביזיה הוא לא הכי מדוייק האמת הקרה היא שלא היה ולו אדם אחד שגויס או הוצב בדיביזיה 5 עלידי דון.

דון טוען שהוא “Upstat”. ושוב, מאלה שראו את הסטטיסטיקה הממשית שלו: לא, הוא לא. ולהמחשה, אף חבר צוות לא התקדם בגשר כשהוא היה בתפקיד. אפילו לא אחד. בכלל. ועכשיו לחדשות הטובות: סוף סוף, עכשיו כשהוא לא בתמונה יותר, הסטטיסטיקה של סיומי שלבים של חברי צוות במאלמו נוסקת מעלה לשיאים חדשים!

דון טוען שטופס הניתוב היציאה מהצוות לא אומר שאתה צריך לתת לבן אדם 10 אינטנסיבים של בדיקת ביטחון כי הוא רוצה לעזוב, אלא מקסימום 5 שעותואף נותן את הסימוכין – HCO PL 28 March 1962. אני מזמין את כולכם באמת לקרוא את המכתב מדיניות הזה. שלא במפתיע, מעבר לעובדה שהתאריך לא נכון (התאריך הנכון הוא ה-28 למרץ, 1961, עבור אלה שיקחו את העצה שלי ברצינות ויחפשו אותו), מכתב המדיניות המדובר אומר משהו אחר לגמרי. אבל אם כבר חושבים על זה, דון התחיל להתנהג כסנאי לפני הרבה זמן, ומן הסתם יעשה Alter-Is, לפי אקסיומה 38.

המדיניות אומרת (עמוד 397, כרך 5, תרגום שלי) – האדם אשר עוזב מתייצב במהשה ונבדק בכל הנוגע ל-ARC Breaks ונצירות ואפשר להורות לו להיכנס להעברת תהליכים על חשבון הארגון, אבל לא יותר מ-12 וחצי שעות, עדיף 5 שעות. כלומר, לא כתוב כאן שה-Sec Check צריך להיות מקסימום 5 שעות, אלא שכמות השעות על שהארגון צריך לתת על חשבונו צריכה להיות 12 וחצי שעות, ועדיף חמש.

כהערה, הרעיון של הגבלת זמן של תהליך מכל סוג, שלא לדבר על Sec-Check, הוא מגוחך מיסודו לכל מי שמבין דבר או שניים בהעברת תהליכים, כי לכל תהליך יש את התופעה הסופית שלו שאדם צריך להשיג, ורק אז ניתן להחשיב את התהליך כגמור. הייתם חושבים שטרמינל סטנדרטיכמו דון ידע נתון בסיסי כזה, לא?

מסקנה? אני די בטוח שכבר הגעתם אליה לפני עשר פסקאות.

דון שאול: סנאי

אתם יודעים, אחרי שקראתי את המכתב של דון נפל לי אסימון. קלטתי פתאום שכל המכתב הזה, מתחילתו ועד סופו, מוקדש למעשה לדבר אחד בלבד: להשיג לקוחות.

עבורי, המדיניות שהכי הולמת את דון ומגדירה אותו היא זו, בה רון מתאר את דרך הפעולה של סנאים:

הם די אלימים בכל הנושא של אתיקה, כפי שהיית מצפה מקרימינלים להיות, ופראיים כשזה נוגע לארגונים, מאחר והם גנבו כסף ורשימות משלנו. הם נזהרים לא להתקיף אותי בציבור בתקווה שאנשים יחשבו שהם אציליים ומלאי השראה. הם אכן מלאי השראה מהדולר. אבל אנחנו לא מאחלים להם שום מזל רע. אנחנו לא צריכים. זה מספיק עונש להיות הם ולחיות עם מה שהם(תרגום שלי, ראו מקור באנגלית למטה ושם המאמר).

“They are quite violent on the subject of ethics as you ordinarily expect a criminal to be and are savage about organizations, having stolen money and lists from ours. They are being careful not to attack me publicly in the hopes people will think them noble and inspired. They’re inspired all right—by the ‘buck.’ But we wish them no bad luck. We don’t have to. It’s punishment enough just to be themselves and live with what they are.” 27 Sep 1965 SUBJECT: ‘AMPRINISTICS’

כשהפרקלירים האחרונים שלו עזבו אותו, וההכנסה שלו ירדה לתחתית של התחתית, כל מה שדון היה יכול לעשות היה להכריז באצילות ובטוהר הנפש על העזיבה שלו של סיינטולוגיה ומייד לנסות הכי חזק שאפשר למכור את עצמו כאודיטור של ל.ר.הבמאמץ נואש אחרון לעשות קצת כסף!

ושוב, ל.ר.ה אומר את זה הכי טוב:

סנאי הוא אדם אדם שמסתובב סביב ומחפש Nuts (“משוגעיםאו אגוזיםבאנגלית) שיהיו טפשים מספיק לתת לו להעביר להם תהליכים(תרגום שלי, ראו מקור באנגלית למטה עם שם ההרצאה).

“A squirrel is a person—a person who’s going around looking for nuts that are foolish enough to let him process them.”

Lecture 6 Apr 1959 BEINGNESS AND COMMUNICATION

דרור, דון, ודומיהם הם לא דבר חדש. ניתן למצוא סנאים לכל אורך ההיסטוריה של סיינטולוגיה, ומה שמדהים כלכך בהם זה איך הם כולם מתנהגים אותו הדבר. הציטוט הבא (הגרסה המלאה של הציטוט למעלה) הוא המאירעיניים ביותר:

במהלך 15 השנים האחרונות ראינו הרבה קבוצות שמתפצלות מסיינטולוגיה ומקדמות איזשהו שימוש מוזר בטכנולוגיה. אנחנו קוראים להם סנאיםכי הם כלכך Nutty (מילה שהמשמעות שלה היא או אגוזייםאו משוגעים“). הם באים והם הולכים. אנחנו עדיין כאן ונמשיך להיות.

העיקר בפיתוחיםכאלה הוא איך להימנע מאודיטינג ואיך למנוע חשיפה של עבירות.

אנחנו לא מתנגדים לכך שדיאנטיקה וסיינטולוגיה תהיינה בשימוש. אנחנו מעדיפים שזה יהיה תחת השם הנכון שלהן. אבל אנחנו רוצים שהן תהיינה בידיים נקיות.

הם די אלימים בכל הנושא של אתיקה, כפי שהיית מצפה מקרימינלים להיות, ופראיים כשזה נוגע לארגונים, מאחר והם גנבו כסף ורשימות משלנו. הם נזהרים לא להתקיף אותי בציבור בתקווה שאנשים יחשבו שהם אציליים ומלאי השראה. הם אכן מלאי השראה מהדולר. אבל אנחנו לא מאחלים להם שום מזל רע. אנחנו לא צריכים. זה מספיק עונש להיות הם ולחיות עם מה שהם(תרגום שלי, ראו מקור באנגלית למטה ושם המאמר).

“Over the past 15 years we have seen a lot of groups splinter off from Scientology and beat the drum for some offbeat use of the technology. We call them ‘squirrels’ because they are so nutty. They come and they go. We’re still here and will continue to be.

“The keynote of such ‘developments’ is how to avoid auditing and prevent revealing overts.

“We don’t object to Dianetics or Scientology being used. We prefer it to have its right name. But we like to have it in clean hands.

“They are quite violent on the subject of ethics as you ordinarily expect a criminal to be and are savage about organizations, having stolen money and lists from ours. They are being careful not to attack me publicly in the hopes people will think them noble and inspired. They’re inspired all right—by the ‘buck.’ But we wish them no bad luck. We don’t have to. It’s punishment enough just to be themselves and live with what they are.”

27 Sep 1965 SUBJECT: ‘AMPRINISTICS’

הרשו לי לחזור על השורה האהובה עלי ביותר: “הם נזהרים לא להתקיף אותי בפומבי בתקווה שאנשים יחשבו שהם אציליים ומלאי השראה. הם אכן מלאי השראה מהדולר.”

הבה נבהיר את המילה אצילי” (Noble) ממש טוב: לפי מילון מרים וובסטר, ההגדרה היא: מישהו שיש לו (או שמציג) תכונות אישיות ראויות להערכה או עקרונות מוסריים ואידיאלים ברמה גבוהה. במילים אחרות, מישהו שמונע עלידי הכוונות הטהורות ביותר. במילים אחרות, דון וחבריו החדשים, כמו כל סנאי שמכבד את עצמו, ייטענו שהם עושים את מה שהם עושים מתוך כוונות טהורות כבדולח וערכים אוניברסליים נעלים!

וזה בדיוק מה שסמל הכנותדון שאול אומר! למעשה, שום דבר באמת לא השתנה מאז 1950 – סנאים הם סנאים. והם ימשיכו להעמיד פנים שהם עם רון“. אם זה לא היה כלכך דוחה, זה אפילו היה יכול להיות מצחיק…

דבר אחרון דון טוען במכתבו שכשהוא היה מזכיר ההסמכות, הוא נתקל בערוץ נתונים סמוי כאשר מפקחים ואודיטורים שהגיעו מפלאג לא הסכימו לספר על הגשר החדש‘…” ואז מוסיף ואומר שדבר כזה יוצר ערוץ נתונים סמוי בניגוד להצהרה של ל.ר.ה על כך שאין ערוץ נתונים סמוי ושכל מה שהוא מגלה הוא מפרסם לנו“. אם דון באמת מאמין לעצמו בטענה הזו, המצב באמת חמור. השלבים ותכנית הפיילוט של עידן הזהב של הטכנולוגיה מס‘ 2″ אשר רצים עכשיו (ועומדים להיות משוחררים בקרוב) באו כתוצאה מכך שההנהלה עבדה ללא לאות לעשות בדיוק את ההיפך מערוץ הנתונים הסמוי ולהביא את כל הטכנולוגיה של ל.ר.ה שתהיה זמינה לכל אחד! אותה ההנהלה שהחזירה מתהומות השיכחה יותר מ-1,000 הרצאות של ל.ר.ה שלא היו זמינות לפני כן, כדי שהן תהיינה זמינות לכל אחד!

סיכום:

כדי לסכם את הכל, הנה שוב ל.ר.ה:

אנחנו קוראים לזה קו אנתטה פשוט בגלל שאנשים משתמשים בסיינטולוגיה כדי להסביר לאחרים עד כמה הכל רע שם, עד כמה אודיטורים הם רעים, עד כמה קורסים הם רעים, עד כמה האברד רע, עד כמה גשם זה דבר רע, עד כמה חתולים רעים, עד כמה הבחור השני רע, וכווכו‘”…

העובדה שהחקירות המדוקדקות ביותר לא הצליחו לגלות ולו מילה אחת של אמת בכל הדיווחים האלה, שאין לשמועות ולעדויות השקר האלה ולכזבים האלה אפילו את הכבוד של איזשהו רקע עובדתי, לא מרסן את המעבר שלהן הלאה(תרגום שלי, ראו מקור באנגלית ושם המאמר למטה)

“We call this an entheta line simply because people use Scientology to explain to others how bad it all is over there, how bad auditors are, how bad courses are, how bad Hubbard is, how bad rain is, how bad cats are, how bad the other person is, etc., etc.” …

“That there is not one word of truth in all this news so far detected by the most searching inspection here, that these rumors and perjuries and falsehoods haven’t even the dignity of a background in fact, does not stay their passage.”

HCOB 30 Aug 1954 A Basic Course in Scientology — Part 4 THE COMMUNICATION LINES OF SCIENTOLOGY

 

ובאמת לסיום:

בכל פעם שאנחנו מפתחים תאוצה קדימה, כמו עכשיו כשאנחנו מביאים אנשים לקליר כפי שמעולם לא עשינו לפני כן, אנחנו מודדים את ההתקדמות שלנו עלידי מידת האלימות של התגובה בממלכת הסנאים. הם יורדים מהעצים ומתחילים לחפש Nuts אותם הם יוכלו לשכנע שאנחנו כולנו טועים. אם לא היו משלמים להם לעשות את זה הייתי שמח יותר (תרגום שלי, ראו מקור באנגלית ושם המאמר למטה).

“Every time we get up to a high roar, such as now when we’re clearing people as never before, we measure our progress by the violence of reaction in squirreldom. They come down from the trees and start looking for nuts to convince how we’re all wrong. If they weren’t paid to do it I’d be happier.”

L.Ron Hubbard Founder HCOB Jun 1961

 

אז, כפי שדון הסנאי מפצירבכם בכזו רהיטות לפתוח את העיניים“…

כיתבו לי אם יש לכם עוד שאלות, הערות או נתונים מעניינים נוספים.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.